česky
english
po polski
русский

Sagena - lékařské, rehabilitační a diagnostické centrum
Interna - Sagena - lékařské, rehabilitační a diagnostické centrumInterna

Ošetřují vás:

MUDr. Jana Gajdošíková
MUDr. Katarína Hofericová

 

Interní všeobecná ambulance

Interní lipidová ambulance

V lipidové ambulanci se zaměřujeme na sledování a léčení nemocných se všemi typy poruch metabolizmu tuků. Nemocní s vysokými hladinami cholesterolu či triglyceridů v krvi mají obvykle zvýšené riziko vzniku aterosklerózy a z ní pramenících cévních onemocnění především infarktu myokardu, cévní mozkové příhody a dalších.

Účel péče naší poradny je do značné míry preventivní a klade si za cíl, buď oddálit vznik cévních chorob, nebo jim úplně předejít. To se týká zejména pacientů s tzv. familiární hypercholesterolemií, která je podmíněna geneticky a pacientů, kteří mají zjištěné vysoké laboratorní hodnoty a zatím se u nich žádná z těchto chorob neprojevila. Ambulance je navázána i na celorepublikový projekt MedPed, který se zabývá genetickým průkazem těchto odchylek a vyhledáváním celých rodin, které jsou rizikové z hlediska KV onemocnění.

V posledních desetiletích máme k dispozici již velmi účinné možnosti, jak ovlivnit poruchu tukového metabolizmu a zkušenosti z práce naší ambulance ukazují, že asi 90% všech pacientů má dlouhodobě výrazně zlepšeny hodnoty hladin tuků a tento účinek přetrvává i po léta u spolupracujících pacientů sledovaných a léčených dlouhodobě.

EKG

EKG je velmi jednoduché, nenáročné a hlavně nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě Vašeho srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického napětí, které se šíří až na povrch Vašeho těla, kde ho lze snímat EKG. Pokud někde v srdci dojde ke změně elektrické aktivity, může se lékař domnívat, že je Vaše srdce nemocné.

Infúze

Infúzní pracoviště zajišťuje pohodlnou a komfortní aplikaci infúzí, které napomáhají našim pacientům ke snížení a léčení nejen chronických bolestí, ale i těžkých akutních stavů. Toto pracoviště je využíváno nejen našimi odbornými lékaři, ale především lékaři z města a okolí.

Novinkou je aplikování série infúzí podporujících prokrvení končetin (tzv. vasodilatačních) u pacientů se zúžením či ucpáváním končetinových tepen.

Toto naše pracoviště se stalo velmi žádaným a vyhledávaným pacienty i lékaři.

návrat zpět na úvodní stránku